سنگدال بتنی

جمعه بیست و دوم اسفند ۹۹
(26)
(0)
سنگدال بتنی

تولید سنگ دال بتنی

شرکت ایستا پی گستر با توجه به نیاز بازار اقدام به تولید انواع ابعاد سنگدال های ترافیکی با عرض های مختلف کرده است.

گروه تولیدی صنعتی ایستا پی گستر با سال ها سابقه در تولید سنگدال بتنی و رعایت تمامی استاندارد ها در کنار کیفیت فوق العاده، تمامی این محصولات را تولید و با قیمت کاملا مناسب در کنار ضمانت، روانه بازار می‌کند.

جهت استعلام قیمت سنگدال بتنی و ترافیکی با شماره 02177839766 تماس حاصل فرمایین

 

دال بتنی دال ترافیکی

 

سنگدال بتنی یک عضو سازه‌ای در ساختمان‌های امروزی است. دال‌های افقی بتنی، معمولاً دارای ضخامتی بین 10 تا 50 سانتی‌متر بوده و بیشتر در سقف طبقات به کار برده می‌شوند. از دال‌های نازک‌تر نیز به عنوان سنگ‌فرش استفاده می‌گردد.

در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و صنعتی، هنگام ساختن طبقهٔ هم‌کف، از پی یا خاک زیر ساختمان، به عنوان تکیه‌گاه برای دال‌های بتنی ضخیم استفاده می‌شود.

در ساختمان‌های بلندمرتبه و آسمان‌خراش‌ها نیز با قرار دادن دال‌های بتنی پیش‌ساختهٔ کم‌ضخامت در بین قاب‌های فولادی، سقف هر یک از طبقات را درست می‌کنند.

این نوع سنگدال بتنی در شرکت ایستا پی گستر تولید و در سه سایز مختلف به مشتریان عزیز عرضه میشود.

 

 

سنگدال بتنی چیست؟

سنگدال بتنی یک پوشش با ضخامت های مختلف است که به عنوان یک نوع سقف در سازه های مختلف استفاده و با نام دال نیز شناخته می‌شود. دو نوع ترافیکی و غیر ترافیکی سنگدال بتنی در بازار موجود است. مواد اولیه به کار رفته در این سنگدال ها فولاد و بتن است. ساخت دال های بتنی به دو روش انجام می‌شود; یکی به صورت پیش ساخته در کارگاه و نوع دیگر در محل انجام پروژه ساخته و تولید می‌شوند. ضخامت این سنگدال های بتنی متفاوت است و بر حسب ضخامت کاربری مختلف دارند. به عنوان مثال دال های بتنی اگر دارای ضخامت 10 تا 50 سانتی متر باشد برای ایجاد سقف کارایی دارند.

 

خرید سنگدال بتنی


سنگدال یا دال بتنی چیست؟

سقف دال بتنی یا همان سنگدال بتنی (Concrete Slab) نمونه‌ای از سقف‌هاست که به صورت یکپارچه از مواد بتنی و فولادی ساخته شده است. این اسلب‌های بتنی در انواع معماری با استفاده‌های متعدد به کار می‌روند و نقش مهمی در ساختارهای مختلف از جمله پل‌ها را ایفا می‌کنند. همچنین، دال بتنی جایگزین مناسبی برای پل‌های فلزی است؛ زیرا این قطعات پیش‌ساخته بتنی از نظر ظاهری جذاب‌تر می‌باشند و امکان سرقت آنها وجود ندارد. این قطعات بتنی در صنعت ساخت و ساز و دیگر زمینه‌های مرتبط با آن کاربردهای فراوانی دارند که در ادامه به بررسی برخی از این کاربردها می‌پردازیم.


انواع دال بتنی بر اساس نوع کاربری

 

 • سنگدال ترافیک سنگین

 

سنگدال ترافیک سنگین که در معابر شهری، جایگاهای سوخت و… مورد استفاده قرار میگیرد، میبایست نوع شبکه و ضخامت آن در این موارد مورد کارشناسی قرار گیرد تا با توجه به میزان ترافیک محل اجرا و بررسی تمام نکات در این وجه، تولید شود. در دال بتنی ترافیک سنگین میتوان سایز های میلگرد ها و ضخامت آن را به بالاترین سایز رساند.

 

 • ترافیک سبک

نوع دیگر اسلب بتنی، موردی است که به عنوان درپوش و مکان های رفت و آمد عمومی (انسان) است. در این نوع محصول طبق تولید ترافیک سنگین متریال استفاده شده: شن، ماسه، سیمان و آب توسط بتونیر مخلوط شده و توسط اپراتور برای قالب گیری آماده می‌شود.

در این نوع سنگدال نیاز به استفاده از میلگرد سایز بالا نیست. صرفا جهت تردد انسانی یا وسایل نقلیه سبک از قبیل موتور سیکلت و دوچرخه و… استفاده می‌شود.

 

 • ترافیک فوق سنگین

در موارد خاص میتوان در تولید دال بتنی، تعداد شبکه را به 2 عدد افزایش داد (شبکه دوبل) مواردی چون ترافیک فوق سنگین احتیاج به تقویت شبکه و ضخامت است. در این روش شبکه های آماده شده توسط اسپیسر پلاستیکی آماده کرده و داخل قالب گذاشته می‌شود سپس بتن آماده توسط اپراتور داخل قالب ریخته شده و ویبره می‌شود بعد از مرحله قلاب گذاری توسط اپراتور ماله کشی شده و کار به اتمام می‌رسد. ترافیک فوق سنگین شامل پروژه هایی است که عبور مرور وسایل نقلیه سنگین و… صورت می‌گیرد.مزایا و کاربرد‌های سنگدال

 

مزایای سنگدال بتنی چیست؟

 

1. **صرفه‌جویی در مصرف مصالح:** یکی از اهم مزایای سنگدال، صرفه‌جویی در مصرف مصالح ساختمانی است. با تولید پیش‌ساخته و آماده‌سازی سنگدال‌ها در کارخانه، هزینه‌های اضافی برای تهیه مصالح در محل ساختمان به حداقل می‌رسد. علاوه بر این، قیمت مصالح بر اساس محاسبات دقیق بر اساس ابعاد و نیازهای هر قطعه بتنی تعیین می‌شود.

 

2. **مقاومت در برابر آتش:** بتن به طور کلی مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش دارد. اگر بتن مسلح با پوشش حفاظتی مناسب برخوردار باشد، می‌تواند در مقابل حرارت و آتش مقاومت کند و ساعت‌ها تحت تأثیر حرارت قرار گیرد.

 

3. **طول عمر و اجرای سریع:** با رعایت استانداردهای ساخت بتن، این ماده می‌تواند برای مدت طولانی بدون نقص و عیب در ساختمان استفاده شود. بتن به دلیل مقاومت در برابر نیروهای فشاری و کششی، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی متغیر و همچنین مقاومت در برابر حرارت، دارای عمر طولانی است. استفاده از قطعات پیش‌ساخته مانند سنگدال یا دال بتنی، اجرای سریع و آسان را فراهم می‌کند.

 

4. **مقاومت برشی بالا:** بتن دارای مقاومت بسیار بالا در برابر نیروهای برشی است. نیروهای برشی تمایل دارند قطعه را به دو نیم‌قسمت تقسیم کنند، همچنین بتن با مقاومت برشی بالا می‌تواند در برابر این نیروها مقاومت نشان دهد.

 

در نتیجه، سنگدال بتنی به عنوان یکی از بخش‌های مهم ساختمانی، با مزایای فوق از نظر اقتصادی، مقاومت در برابر عوامل مختلف و کاربردهای متنوع، در صنعت ساخت و ساز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

سنگدال یا دال بتنی با پیش‌ تنیدگی


سنگدال یا دال بتنی با پیش‌ تنیدگی

مفهوم کلی پیش‌تنیدگی یا سنگدال پیش‌تنیده، یک روش برای افزایش مقاومت و استحکام بتن است که توسط میلگردها (Tendon) انجام می‌شود. در این روش، قبل از ریختن بتن، میلگردهای فولادی را کشیده و تنیده می‌کنند تا وقتی که بتن ریخته شود، میلگردها در وضعیت تنیده قرار داشته باشند. این فرآیند سبب ایجاد پیش‌تنیدگی یا سنگدال پیش‌تنیده می‌شود.

پس‌تنیده: در روش پس‌تنیده، در فرآیند ریختن بتن، بتن به میلگردها چسبیده نمی‌شود. پس از ریختن بتن، میلگردها با استفاده از جک‌های هیدرولیک تنیده می‌شوند.

قیمت سنگدال بتنی

قیمت و ارزش هر قطعه بتنی بسته به کیفیت برجسته مواد مصرفی، نوع دستگاه‌ها و قالب‌های استفاده شده، تعیین می‌شود. با استفاده از مصالح با کیفیت، قیمت هر تولیدکننده نسبت به دیگر رقبا ممکن است متفاوت باشد و اصلی‌ترین عامل این تفاوت‌ها همین نکته است. همچنین، ابعاد و نوع میلگردهای به‌کار رفته در این محصولات نیز به تفاوت در قیمت‌گذاری آنها منجر می‌شود. در فرآیند خرید این قطعات بتنی، توصیه می‌شود با انجام تحقیقات و مطالعات کافی، قطعه مناسب خود را انتخاب کنید. ابعاد عمومی و پرمصرف این قطعات بتنی توسط گروه تولیدی صنعتی آبین بتن پوشش داده می‌شوند و در زیر این متن قرار گرفته‌اند.

 

طراح و سازنده سنگدال بتنی

 

 

کاربرد سنگدال های بتنی

از جمله موارد عمده مصرف سنگدال های بتنی :

 

1) پوشاندن جوی ها به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی و رشد حیوانات موذی

2) تعریض معابر عمومی به منظور افزایش سطح پیاده رو ها (با هدف افزایش رفاه شهروندان و ارتقاء کیفیت شهر نشینی) و سطح سواره رو ها (با هدف تسهیل ترافیک و افزایش سطح عبور خودروها)

3) اجرای نهرهای عرضی و تقاطع ها

 

ابعاد استاندارد سنگ دال های بتنی

 

ابعاد استاندارد سنگ دال های بتنی در شرکت ایستا پی گستر به شرح ذیل است:

 

انواع سایز سنگدال بتنی

 • سنگدال بتنی 80*50*7
 • سنگدال بتنی 80*60*10
 • سنگدال بتنی 80*60*15
 • سنگدال بتنی100*60*10
 • سنگدال بتنی100*60*15
 • سنگدال بتنی120*60*10
 • سنگدال بتنی120*60*15
 • سنگدال بتنی150*60*10
 • سنگدال بتنی150*60*15
 • سنگدال بتنی200*60*20
 • سنگدال بتنی ترافی فوق سنگین 200*120*26

 

برای سفارش دال بتن در سایر ابعاد با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.


سنگدال در تهران

سنگدال در تهران، سنگدال در تهران - آفتاب، سنگدال در تهران - بومهن، سنگدال در تهران - پردیس، سنگدال در تهران - کن، سنگدال در اسلام شهر، سنگدال در اسلام شهر - چهاردانگه، سنگدال در پاکدشت، سنگدال در پاکدشت - شریف آباد، سنگدال در دماوند، سنگدال در دماوند - رودهن، سنگدال در رباط کریم، سنگدال در رباط کریم - بوستان، سنگدال در رباط کریم - پرند، سنگدال در رباط کریم - صالح آباد، سنگدال در رباط کریم - گلستان، سنگدال در رباط کریم - نصیرآباد، سنگدال در ری، سنگدال در ری - حسن آباد، سنگدال در ری - خاوران، سنگدال در ری - کهریزک، سنگدال در شهریار، سنگدال در شهریار - اندیشه، سنگدال در فيروزکوه، سنگدال در فيروزکوه - ارجمند، سنگدال در قدس، سنگدال در لواسان، سنگدال در لواسان - فشم، سنگدال در ملارد، سنگدال در ملارد - صفا دشت، سنگدال در ورامین، سنگدال در ورامین - پیشوا، سنگدال در ورامین - جوادآباد، سنگدال در ورامین - قرچک.

 

انواع سنگدال بتنی

سایز سنگدال بتنی

قیمت سنگدال بتنی

نیوجرسی بتنی

قطعات بتنی

مینی نیوجرسی بتنی

باکس بتنی

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
آمار سایت
افراد آنلاین
بازدید کل
944538
بازدید ماه
10010
بازدید روز
128
شرکت ایستا پی گستر تولید کننده انواع نیوجرسی بتنی شهری و بین شهری و دیوار پیش ساخته بتنی و باکس بتنی و سنگدال های ترافیکی و غیر ترافیکی و قطعات بتنی
دفتر تهران
تهران، خیابان دماوند، خیابان شهید کیایی، نبش کوچه فیضی تلفن تماس :02177839766
شماره تماس مدیر فروش : 09128956167
کارخانه شماره 1: تهران کیلومتر 6 اتوبان تهران ساوه
کارخانه شماره 2: قزوین ابیک
شماره تماس مدیر کارخانه : 09124553450
telegramfacebookinstagramwhatsuprubika
تمامی حقوق این سایت متلق به شرکت نیوجرسی بتنی ایستا پی گستر است.