نیوجرسی بتنی

دوشنبه پانزدهم خرداد ۰۲
(13)
(0)
نیوجرسی بتنی

تولید نیوجرسی بتنی

یکی از مبانی اساسی در مهندسی ترافیک و برنامه‌ریزی حمل و نقل، ایمنی در تردد وسایل نقلیه است. برای جلوگیری از انحراف وسایل نقلیه از مسیر اصلی و خطر برخورد با موانع حاشیه جاده‌ها، جزایر میانی بزرگراه‌ها و سایر خطرات جانبی، طراحی راه و تأمین ایمنی راه‌ها امری ضروری است. در نتیجه، تأمین ایمنی کناره‌ها زمانی امکان‌پذیر است که طراحی و حفاظت صحیح این ناحیه در برابر موانع ثابت، خسارات جانی، مالی و صدمات وارد به وسایل نقلیه منحرف شده به حداقل رسیده و باعث بازگشت آنها به مسیر اولیه جهت ادامه حرکت می‌شود.

در هیچ جای دنیا گاردریلی برای نگهداشتن اتوبوس‌ها و خودروهای سنگین ساخته نمی‌شود. این حفاظ‌ها برای کنترل ترافیک معمول و خودروهای کوچک کارایی زیادی دارند. جدا شدن اتصالات گاردریل و فرو رفتن آن به درون بدنه خودرو که در تصادفات رخ می‌دهد، در کشور ما بسیار شایع است. به هر حال، وقتی که خودروسازان تمایلی به ایمن سازی محصولات قدیمی و خارج از رده خود ندارند و فرهنگ سازی برای بهبود شرایط رانندگی در کشور به کندی پیش می‌رود، توجه به ایمنی راه‌ها و ایمن سازی جاده‌ها بسیار مهم است، اما متأسفانه به ندرت به آن توجه می‌شود.

 

فقط با اصلاح گاردریل‌ها، جایگزینی آنها با نیوجرسی بتنی و ایمن سازی شانه‌های جاده، می‌توان هر ساله از مرگ و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر از هموطنانمان جلوگیری کرد. گاردریل استاندارد و ایمن، نه تنها در برابر ضربات سنگین از هم گسیخته نمی‌شود و اجازه عبور اتومبیل‌ها را نمی‌دهد، بلکه حتی در تصادفات کاملاً مماس نیز وارد بدنه خودرو نمی‌شود و جان سرنشینان را به خطر نمی‌اندازد.

 

لذا با توجه به موقعیت جاده ها و نیز وضعیت اقتصادی موجود، و جهت دستیابی به ایمنی بیشتر، مطالعه و بررسی کاربرد و عملکرد نوع حفاظ بتنی (نیوجرسی بتنی) به عنوان جایگزین گاردریل در ایمنی جاده ها و روشهای بهینه سازی و ارتقاء حفاظ ها در تحقیق حاضر مورد بررسی قرار گرفته است.

 

تولیدی نیوجرسی بتنی

 

منظور نیوجرسی بتنی چیست؟

دیوار نیوجرسی، نیوجرسی بتنی است که به دلیل قابلیت جداشدن آن از سایر عناصر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به دلیل شباهت در مواد اولیه و رنگ آن به بلوک‌های سیمانی، به عنوان " بلوک نیوجرسی " نیز شناخته می‌شود. با نگاهی دقیق، می‌توانید این وسیله کاربردی را در اطراف شهرها مشاهده کنید که برای حفظ نظم در تردد و همچنین حفاظت از افراد استفاده می‌شود.

 

انواع نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی به دلیل اندازه، سایز، قدرت استحکام و مقاومت، و کاربردهای متنوعی که دارد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. در زیر، برخی از این انواع را شرح می‌دهیم:

 

  • نیوجرسی ساده با قابلیت حمل و نقل و جابجایی

این نوع نیوجرسی ابعاد و اندازه کوچکی دارد و امکان جابجایی آن نیز وجود دارد. در فعالیت‌های ساخت و ساز، از این نوع استفاده می‌شود تا مسیر خودروها را تغییر داده و ترافیک را کاهش دهد.

 

این نوع نیوجرسی با نوآوری‌های جدیدتری همراه است. شما می‌توانید از این قطعات بتنی در سراسر شهرها استفاده کنید و از طریق داخل آن عبور کنید. همچنین می‌توانید چراغ‌های راهنما را بر روی آن نصب کنید تا خطر تصادف و سقوط را کاهش دهید.

 

  • نیوجرسی نوع یک

این نوع نیوجرسی در جاده‌های پرتردد استفاده می‌شود و به طور قابل توجهی به کاهش ترافیک و تصادفات در جاده‌های پر رفت‌ و آمد کمک می‌کند. همچنین، خطر آسیب به عابران و حیوانات را نیز کاهش می‌دهد.

 

  • نیوجرسی نوع دو

این نوع نیوجرسی به صورت نر و ماده ارائه می‌شود و بیشتر در جاده‌هایی با دید پایین و در ورودی شهرها استفاده می‌شود.

 

مهمترین اهداف استفاده از محافظ جاده‌ای چیست؟

 

  • قابلیت عملکرد حفاظ

قابلیت عملکرد حفاظ، با افزایش حجم ترافیک و سرعت عبور، حفاظ باید از سطح عملکرد بالاتری برخوردار باشد.

 

  • تغییر شکل حفاظ

تغییر شکل حفاظ، با افزایش فضای خالی و عدم وجود موانع در پشت حفاظ، از حفاظی که تغییر شکل بیشتری دارد، بهره‌برداری می‌شود.

 

  • موقعیت مکانی

موقعیت مکانی، نصب حفاظ در شیب‌های با شیب بیشتر از 1 به 6 توصیه نمی‌شود و برای شیب‌های 1 به 10 باید از حفاظ‌های انعطاف‌پذیر و نیمه صلب استفاده شود.

 

  • سازگاری

سازگاری، عملکرد حفاظ باید برای طراحان و پرسنل اجرا قابل فهم باشد و از عوامل تاثیرگذار در انتخاب حفاظ است.

 

  • هزینه دوره عمر

 

هزینه دوره عمر، هزینه نگهداری حفاظ کاهش می‌یابد هرچه هزینه اولیه بیشتر باشد. در جاده‌های با حجم ترافیک و سرعت بالا، حفاظ‌هایی با نیاز کمتر به نگهداری باید استفاده شود.

 

  • زیبایی و همخوانی با محیط زیست

زیبایی و همخوانی با محیط زیست، در انتخاب حفاظ، در نظر گرفتن شرایط جوی و نوع محیطی که حفاظ در آن نصب می‌شود (مانند راه‌های عبوری از پارک‌ها و مراکز تفریحی) تأثیرگذار است.

 

در نظر داشته باشید که در جاده‌هایی که سرعت حرکت بالا است و امکان تداخل ترافیک جهات مخالف وجود دارد، و همچنین برای کنترل حرکت عابرین پیاده، انتخاب حفاظ گاردریل یا نیوجرسی بتنی باید بر اساس نوع جاده، حجم ترافیک عبوری، سرعت طرح پیش‌بینی شده، شرایط اقتصادی و سایر عوامل مرتبط صورت پذیرد.

 

 

سازنده نیوجرسی بتنی

 

 

قیمت نیوجرسی بتنی بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟

هنگامی که ساخت نیوجرسی بتنی به شرکت سازنده سفارش داده می‌شود، قیمت نیوجرسی بتنی بر اساس وزن و قطعات مورد استفاده در ساخت و تولید آن تعیین می‌شود. بسته به این که ساخت کدامیک از انواع نیوجرسی مانند نیوجرسی سه متری یا دو متری، مینی نیوجرسی و یا دیوار پیش ساخته بتنی سفارش داده شده باشد، ارزیابی قیمت انجام شده و لیست قیمت نیوجرسی بتنی در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. در محاسبه قیمت نیوجرسی بتنی عواملی مانند نحوه استفاده از قالب، ضخامت ورق‌های فلزی و همچنین تغییر قیمت آهن و فلزات تأثیرگذارند.

 

شرکت ایستا پی گستر

شرکت ایستا پی گستر در زمینه تولید انواع نیوجرسی بتنی مانند نيوجرسي بتني دو متري، سه متری، مینی نیوجرسی بتنی و تولید انواع دال بتنی ترافیکی، شهری و .. فعالیت دارد، و در مدت فعالیت خود در این حوزه سعی داشته در تولید تمامی این محصولات از به‌ روز‌ترین دستگاه‌ها و روش‌های ساخت استفاده نماید تا محصولات با کیفیتی را به مشتریان ارائه نماید.

 

انواع نیوجرسی بتنی و سنگدال بتنی ساخت ایستا پی گستر همگی از استانداردهای روز دنیا برخوردارند و در آزمایشگاه‌های معتبر مورد آزمایش قرار گرفته و تاییدیه دریافت کرده‌اند. ضمن آن که محصولات شرکت ایستا پی گستر همگی دارای نشان استاندار ملی ایران نیز می‌باشند. برای اطلاع از تمامی محصولات این شرکت می‌توانید به سایت این مجموعه به آدرس الکترونیکی https://istapeygostar.com/ مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را در خصوص هر محصول به دست آورید.

 

ضمن آن که می‌توانید با بخش فروش ایستا پی گستر ارتباط برقرار کرده و لیست قیمت نیوجرسی بتنی و یا قیمت سنگدال بتنی و .. را دریافت نمایید و سپس محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

گالری تصاویر محصول
 تابلو بتنی
تصاویر
بیشتر
آمار سایت
افراد آنلاین
بازدید کل
897676
بازدید ماه
770
بازدید روز
128
شرکت ایستا پی گستر تولید کننده انواع نیوجرسی بتنی شهری و بین شهری و سنگدال های ترافیکی و غیر ترافیکی و قطعات بتنی
دفتر تهران
تهران، خیابان دماوند، خیابان شهید کیایی، نبش کوچه فیضی تلفن تماس :02177839766
شماره تماس مدیر فروش : 09128956167
کارخانه شماره 1: تهران کیلومتر 6 اتوبان تهران ساوه
کارخانه شماره 2: قزوین ابیک
شماره تماس مدیر کارخانه : 09124553450
telegramfacebookinstagramwhatsuprubika
تمامی حقوق این سایت متلق به شرکت نیوجرسی بتنی ایستا پی گستر است.
گفتگو را شروع کنید
دفتر فروش