تیر برق بتنی

جمعه بیست و هفتم فروردین ۰۰
(9)
(0)
تیر برق بتنی

شرکت ایستا پی گستر تولید کننده انواع قطعات بتنی و تیر برق بتنی

 

تیر برق بتنی مسلح و پیش تنیده سازه هایی با رفتار طره ای بوده که در مقیاس وسیع خطوط توزیع از‌ آنها استفاده می‌شود. این تیرها در مراحل بارگذاری، تحلیل، طراحی و ساخت و اجرا نیازمند دقت و نظارت کافی هستند لذا لازم است در طراحی و ساخت این سازه ها حتما از مشاورینی که در زمینه سازه های خط دارای تجربه هستند استفاده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر 09128956167

 

تیر برق بتنی

 

تیر برق بتنی در یک تعریف کلی به‌عنوان یک ستون نگه‌دارنده برای خطوط انتقال هوایی، کابل برقی، فیبر نوری و تجهیزات مرتبط شناخته می‌شود. این تجهیزات مرتبط هم می‌توانند شامل ترانسفورماتورها و چراغ‌های خیابانی باشند. به همین راحتی، این تیرهای بتنی یک پایه مهم و ضرروی برای رساندن برق به مناطق مختلف هستند که کیفیت ساخت و ویژگی‌های آنها بسیار مهم است. نکته مهم دیگر درباره تیرهای برقی باید به آن توجه کرد، کاربرد آنهاست.

 

از ویژگی های تیر های بتنی شرکت ایستا پی گستر میتوان به عمل آوری و کیورینگ با بخار و حوضچه های آب روکش عایق جهت افزایش طول عمر تیر اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است طراحی و ساخت این تیر ها مطابق با آیین نامه وزارت نیرو است. جهت اطلاع از شرایط ارسال و قیمت روز تیر برق بتنی میتوانید با واحد پشتیبانی در تماس باشید.02177839766

ارتباط با واحد فروش و استعلام قیمت

تیرهای بتنی همان‌طور که از نام آنها پیداست، پایه‌های سیمانی‌ هستند که میلگرد‌ها و سیم‌های فولادی اسکلت اولیه آنها را تشکیل می‌دهد. این اسکلت اولیه درون قالب مشخصی قرار گرفته و سپس با ریختن بتن، جهت بالا بردن مقاومت هر چه بیشتر آنها، اسکلت را می‌پوشانند. به طور معمول شکل این تیرهای بتنی اچ شکل یا چهارگوش است. بتن مصلح اصطلاح دیگری است که برای این بتن‌ها به کار می‌برند، درواقع دو ماده آرماتور و بتن که نقش مهمی در ایجاد نیروی مقاوم پایه دارند باعث شده تا این بتن را به نام بتن مسلح هم بشناسند.

تیرهای بتنی هنوز هم یکی از پرمصرف‌ترین تیر برق‌ها است و همچنان حرف اول را می‌زند.

ابعاد تیر برق بتنی

ایستا پی گستر تیرهای بتنی چهارگوش خود را در ابعاد زیر تولید میکند:

 

تمام مراحل طراحی و ساخت این تیرهای بتنی مطابق با آیین‌نامه وزارت نیرو و استانداردهای تعریف شده آن وزارت است. حتی پس از تولید تیرهای بتنی، با حضور مسئولان و کارشناسان فنی   وزارت نیرو کارایی و عملکرد ایستا پی گستر بررسی و تأیید می‌شود.

 

یکی از مهم‌ترین چیز‌هایی که باعث شده تا عملکرد و روش ساخت تیرهای برق بتنی نیک تابان دز مورد تأیید وزارت نیرو باشد، عمل‌آوری و کیورینگ تیرها است. کیورینگ تمام این تیرهای بتنی با کمک بخار و حوضچه‌های آب انجام می‌شود. مقاومت اسمی تیر برق بتنی نیک تابان ۴۰۰، ۶۰۰ و ۸۰۰ است.

لیست موجودی تیرهای برق بتنی 9، 12 و 15 متری

مشخصات تیر بتنی

تیر بتنی 9 متری با مقاومت 400

تیر بتنی 9 متری با مقاومت 600

تیر بتنی 9 متری با مقاومت 800

تیر بتنی 12 متری با مقاومت 400

تیر بتنی 12 متری با مقاومت 600

تیر بتنی 12 متری با مقاومت 800

تیر بتنی 15 متری با مقاومت 400

تیر بتنی 15 متری با مقاومت 600

تیر بتنی 15 متری با مقاومت 800

تیر بتنی 15 متری با مقاومت 1200

مشخصات فنی تیر برق بتنی

تیر برق بتنی در کارخانه ایستا پی گستر بر اساس دستورالعمل تعیین الزامات، معیارهای فنی و آزمون های پایه های بتنی مسلح ابلاغی شرکت توانیر وزارت نیرو در ارتفاع های:


تیر برق ۹ متری

تیر برق بتنی ۱۲ متری

و تیر برق بتنی ۱۵ متری تولید و در رده های مقاومتی ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ و ۱۲۰۰ کیلوگرم نیرو ( kgf )، با بتن عیار ۴۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب تولید می‌شود.

 

وزن تیر برق بتنی

وزن کل/ kg

ابعاد / مقاومت مشخصه تیر

1720

تیر 12 متری _ مقاومت 400

2240

تیر 12 متری _ مقاومت 600

3060

تیر 12 متری _ مقاومت 800

مزایای استفاده از تیر بتنی چهارگوش

همان‌طور که تیرهای بتنی برق امروز یکی از پرمصرف‌ترین انواع تیر‌ها هستند، مزایا و ویژگی‌هایی دارند که استفاده ی آنها را بسیار کاربردی و بصرفه کرده است. از جمله مهم‌ترین مزایای این تیر برق‌ها شامل موارد زیر است:

 

استاندارد تیر برق بتنی

وزن و ابعاد تیر برق‌های بتنی در هر کشور بر اساس قوانین و شرایط جغرافیایی آن سرزمین تعیین می‌شود. به همین دلیل یک تیر برق استاندارد و مناسب بایستی تمام کنترل‌های لازم را از زمان طراحی و تولید تا زمان آزمایش اولیه از سر بگذراند و کاربردی بودن آن اثبات شود. وزن و ابعاد تیرها هم می‌تواند روی قیمت هر تیر برق بتنی اثرگذار باشد.

 

هزینه تیر برق‌ها بر اساس کیفیت، شرکت سازنده و مواد آنها متفاوت است. نیک تابان تلاش کرده است تا مثل همه محصولاتی که تولید می‌کند بهترین و باکیفیت‌ترین مواد را برای محصول خود به کار بگیرد. اگر می‌خواهید هزینه و قیمتی که برای مصالح و محصولات مختلف از جمله تیر برق بتنی خرج می‌کنید، ارزش خرید داشته باشد و از سلامت و استاندارد بودن آنها مطمئن شوید، خرید را از مرجعی مطمئن انجام دهید تا مطمئن باشید می‌توانید روی قدرت و مقاومت تیر حساب کنید.

انواع تیر برق

تیرهای برق برای خطوط توزیع انتقال هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند. در این بخش انواع تیر برق را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1_ تیر برق بتنی

این پایه‌های سیمانی از آرماتور و بتن ساخته می‌شوند. به این صورت که تعدادی میلگرد به وسیله سیم‌های فولادی به یکدیگر متصل می‌شوند و به شکل اسکلت فولادی در می‌آید. سپس در قالبی که به شکل تیر برق ساخته شده، قرار می‌گیرند. پس از آن بتن در قالب ریخته می‌شود و بعد از خشک شدن، تیر برق بتنی ساخته می‌شود. مقطع تیرهای بتنی معمولا به شکل H یا چهار گوش است و به دلیل داشتن میلگرد و بتن در ساختار خود از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

2_ تیر برق چوبی

در گذشته از این تیرهای چراغ برق، به‌طور گسترده برای خطوط انتقال و توزیع برق و تلفن مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه، انواع تیر برق بتنی، جایگزین این تیرهای چوبی شده‌اند و تنها در جاهایی که شرایط برای نصب تیرهای بتنی فراهم نیست، از این تیرها استفاده می‌شود. نوع چوب و ابعاد این تیر برق‌ها باید بر اساس استانداردهای مشخصی باشد.

3_ تیر برق فلزی

یکی دیگر از انواع تیر برق، نوع فلزی آن است. از تیر برق‌های فلزی برای مسیرهای احداث خطوط هوایی که امکان حمل پایه‌های سنگین وجود ندارد و لازم پایه‌ها از چند تکه ساخته شوند، استفاده می‌شود. همچنین برای خطوط انتقال و توزیعی که نیازمند تیر برق‌هایی با مقاومت و پایداری بالا هستند، تیر برق فلزی یک گزینه ایده‌آل است. از سوی دیگربه دلیل قابلیت شکل‌پذیری فلز و تبدیل آن به سازه‌های زیبا، تیر برق‌های فلزی برای روشنایی خیابان‌ها و معابر شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قوانین نصب تیر برق بتنی

تیرهای بتنی که برای استفاده در شبکه توزیع برق استفاده می‌شود، باید طبق دستورالعمل و قوانین مشخصی نصب شود. از این رو در ادامه به بررسی این قوانین و دستورالعمل ها پرداخته ایم.

تیر های بتنی مسلح و پیش تنیده سازه هایی با رفتار طره ای بوده که در مقیاس وسیع خطوط توزیع از‌ آنها استفاده می‌شود. این تیرها در مراحل بارگذاری، تحلیل، طراحی و ساخت و اجرا نیازمند دقت و نظارت کافی هستند لذا لازم است در طراحی و ساخت این سازه ها حتما از مشاورینی که در زمینه سازه های خط دارای تجربه هستند استفاده شود.

قیمت روز پایه بتنی

قیمتهای فروش تیر برق بتنی پاییز ۱۴۰۱

قیمت بتنی ۲۰۰-۹ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیروهر اصله ۲۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۴۰۰-۹ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۳۴/۵۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۶۰۰-۹ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۴۲/۸۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۸۰۰-۹ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۵۱/۸۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۴۰۰-۱۲ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۵۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۶۰۰-۱۲ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۶۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۸۰۰-۱۲ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۱۲۰۰-۱۲چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۹۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت پایه بتنی ۸۰۰-۱۵ چهارگوش طبق استاندارد های وزارت نیرو هر اصله ۱۱۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده
قیمت سکوی بتنی تابلو برق ( زیر ترانسفورماتور ) استاندارد هر عدد ۰۰۰/۰۰۰ ریال + ۹% ارزش افزوده

تیر برق بتنی آذربایجان، تیر برق بتنی اردبیل ،تیر برق بتنی اصفهان ،تیر برق بتنی البرز، تیر برق بتنی ایلام ،تیر برق بتنی بوشهر، تیر برق بتنی تهران ،تیر برق بتنی چهارمحال، تیر برق بتنی خراسان، تیر برق بتنی مشهد ،تیر برق بتنی خوزستان ،تیر برق بتنی زنجان، تیر برق بتنی سمنان ،تیر برق بتنی شیراز ،تیر برق بتنی قزوین، تیر برق بتنی قم ،تیر برق بتنی کردستان، تیر برق بتنی کرمان، تیر برق بتنی کرمانشاه ،تیر برق بتنی کهگیلویه ،تیر برق بتنی گلستان ،تیر برق بتنی گیلان ،تیر برق بتنی لرستان، تیر برق بتنی مازندران ،تیر برق بتنی مرکزی ،تیر برق بتنی هرمزگان، تیر برق بتنی همدان ،تیر برق بتنی یزد، تیر برق بتنی رشت، تیر برق بتنی لاهیجان ،تیر برق بتنی کیش، تیر برق بتنی سقز ،تیر برق بتنی قشم، تیر برق بتنی بندرعباس تیر برق بتنی تهران

گالری تصاویر محصول
 تیر بتنی 9 متری با مقاومت 400
تصاویر
بیشتر
آمار سایت
افراد آنلاین
بازدید کل
944528
بازدید ماه
10000
بازدید روز
118
شرکت ایستا پی گستر تولید کننده انواع نیوجرسی بتنی شهری و بین شهری و دیوار پیش ساخته بتنی و باکس بتنی و سنگدال های ترافیکی و غیر ترافیکی و قطعات بتنی
دفتر تهران
تهران، خیابان دماوند، خیابان شهید کیایی، نبش کوچه فیضی تلفن تماس :02177839766
شماره تماس مدیر فروش : 09128956167
کارخانه شماره 1: تهران کیلومتر 6 اتوبان تهران ساوه
کارخانه شماره 2: قزوین ابیک
شماره تماس مدیر کارخانه : 09124553450
telegramfacebookinstagramwhatsuprubika
تمامی حقوق این سایت متلق به شرکت نیوجرسی بتنی ایستا پی گستر است.