مقاله بتن scc یا بتن خودمتراکم

۱۳۹۷/۳/۳۱ پنج شنبه
(8)
(0)
مقاله بتن scc یا بتن خودمتراکم
مقاله بتن scc یا بتن خودمتراکم

برای سالیان متمادی دست یابی به نیوجرسی بتنی با قابلیت خودترازی ( خود تراکمی ) بدون افت در مقاومت، روانی و یا جداشدگی، آرزوی مهندسین در کشور‌‌‌‌های مختلف بوده است در اوایل قرن بیستم به دلیل خشک بودن مخلوط بتنی، تراکم بتن تنها از طریق اعمال ضربه‌‌‌‌های دال بتنی سنگین در مقاطع وسیع و قطعات بتنی در دسترس ممکن بود.

با شیوع استفاده دیوار پیش ساخته بتنی از بتن‌‌‌‌های مسلح و آشکار شدن مشکلات اجرایی کاربرد مخلوط‌‌‌‌های خشک ،مینی نیوجرسی بتنی گرایش به استفاده از مخلوط‌‌‌‌های مرطوب تر گسترش یافت اما شناسایی تاثیر نسبت آب به سیمان در دهه 1920 نشان داد که افزایش این نسبت می‌تواند موجب افت در مقاومت بتن گردد. در سال‌‌‌‌های بعد، توجه به مسئله دوام بتن همچنین تاثیر مخرب افزایش نسبت آب به سیمان را به نفوذ پذیری و کاهش دوام بتن آشکار ساخت. این همه باعث گردید تا توجه ویژه ای بر خواص کارایی و رئولوژی انواع نیوجرسی بتن و نیز روش‌‌‌‌های تراکم، با هدف بهبود خواص مقاومت و دال بتنی دوام آن صورت گیرد .نیوجرسی بتنی این انواع نیوجرسی تحقیقات در نهایت منجر به معرفی بتن خود متراکم در ژاپن گردید.

مینی نیوجرسی بتنی با قابلیت جریان زیاد که می‌تواند تنها تحت تاثیر نیروی ثقل و بدون نیاز به انجام هرگونه فرآیند دیگری تمامی زوایای قالب را پر کرده و آرماتور ها دربرگیرد،دال بتنی بدون آنکه جداشدگی یا آب انداختن ایجاد گردد. مینی نیوجرسی بتنی بررسی لیست قیمت نیوجرسی بتنی رئولوژی و کارایی، تاثیر بالایی بر تعیین نیوجرسی بتنی خواص بتن خود تراکم را نشان می‌دهد ؛ لذا بر اساس روابط مایع لزج نیوتنی، نیوجرسی بتنی پارامتر‌‌‌‌های موثر در تعریف رفتار جریان بتن خود تراکم را معرفی می‌کند و آزمایش جی دال ترافیکی، نیوجرسی بتنی رینگ آزمایش ساده و مناسبی برای اندازه گیری مقاومت نیوجرسی بتنی بتن در مقابل جداشدگی سنگدانه ها است و چنانچه مقدار آب و خصوصا فوق روان کننده از یک حد معینی افزایش یابد مقاومت جداشدگی بتن کاهش می‌یابد و از آزمایش دو نقطه ایی می‌توان بدست آورد که ثابت‌‌‌‌های رئولوژی می‌توانند خواص رئولوژی، خصوصا توانمندی بتن از نظر حرکت پذیری و پرشدگی را بخوبی تعیین نماید.

google
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
آمار سایت
افراد آنلاین
بازدید کل
652912
بازدید ماه
7597
بازدید روز
321
شرکت ایستا پی گستر تولید کننده انواع نیوجرسی بتنی شهری و بین شهری و سنگدال‌‌‌‌های ترافیکی و غیر ترافیکی و قطعات بتنیدفتر تهران
تهران - خیابان دماوند- خیابان شهید کیایی- نبش کوچه فیضی
تلفن تماس :77839766-021

مدیر فروش : 09128956167
کارخانه شماره 1:
تهران کیلومتر 6 اتوبان تهران ساوه
کارخانه شماره 2:
قزوین ابیک
مدیر کارخانه : 09124553450
telegramfacebookinstagramwhatsup
تمامی حقوق این سایت متلق به شرکت نیوجرسی بتنی ایستا پی گستر است.
گفتگو را شروع کنید
دفتر فروش