نقش موثر قطعات نیوجرسی بتنی در ایمنی راهها ,

۱۳۹۶/۷/۱۶ یکشنبه
(15)
(0)
نقش موثر قطعات نیوجرسی بتنی در ایمنی راهها
نقش موثر قطعات نیوجرسی بتنی در ایمنی راهها

تامین ایمنی راهها برای جلوگیری از انحراف وسایل نقلیه از مسیر اصلی و خطر برخورد با موانع حاشیه جاده ها و جزایر میانی بزرگراه ها و سایر خطرات جانبی، امری اجتناب ناپذیر است. بنابراین ایمنی کناره راهها زمانی تامین میشود که طراحی وحفاظت صحیح این ناحیه در برابر موانع ثابت، خسارات جانی، مالی و صدمات وارد به وسایل نقلیه منحرف شده به حداقل رسیده و باعث برگشت آنها به مسیر اولیه جهت ادامه حرکت میشود. لذا با توجه به موقعیت جاده ها و نیز وضعیت اقتصادی موجود، و جهت دستیابی به ایمنی بیشتر، مطالعه و بررسی کاربرد و عملکرد نوع حفاظ متناسب با موقعیت جاده ها و نیز ارزیابی اقتصادی آنها اهدافی است که در تحقیقی مطالعه مورد بررسی قرار گرفته و در این راستا دو نوع حفاظ (جان پناه) گاردریل و نیوجرسی بیشتر مورد توجه است و برای دستیابی به اهداف مذکور ضمن بررسی مطالعات و تحقیقات انجام شده و نواقص موجود به روشهای بهینه سازی و ارتقاء حفاظ ها باتوجه به سیستم جدید 1317 – EN پرداخته و درنهایت نیز یک مقایسه فنی و اقتصادی بین دو گزینه مذکور صورت گرفته است .

گاردریل به حفاظ‌های کنار جاده‌ای و میان جاده‌ای می‌گویند که از خارج شدن وسائل نقلیه و سقوط در پرتگاه و از بروز حوادث جاده‌ای و خسارت و تلفات جلوگیری می‌کند.کاربرد دیگر گاردریل جداکردن ترافیک جهت‌های مختلف یک بزرگراه است. انواع مختلفی از این حفاظ‌ها تولید می‌شود مثل گاردریل‌های دو موج و سه موج و حفاظ‌های بتنی یا همان نیوجرسی. طبق آیین نامه ایمنی راه‌های جمهوری اسلامی ایران حفاظ‌های جاده‌ای یا همان گاردریل‌ها سه نوع بوده که عبارتند از حفاظ‌های انعطاف‌پذیر - حفاظ‌های نیمه صلب - حفاظ‌های صلب. بعلت خطرات زیادی که در موقع تصادفات و برخورد وسیله نقلیه با گاردریل که در اکثر مواقع منجر به فوت سرنشینان و انهدام کامل وسیله نقلیه میشود مسئولین را بر آن واداشت تا جایگزین مناسبی یافته و خسارات حوادث جاده ای را کم کنند . بنابراین قطعه نیوجرسی بتنی مفصلی بر اساس تحقیقات انجام یافته در سازمان راهداری و ایمنی راههای کشور ، بعنوان مناسب ترین مورد جهت حذف گاردریل در بزرگراهها انتخاب شد .
نیوجرسی یکی از بهترین موانع بتنی ،که بصورت قطعات مدولار بتنی و پلاستیکی ، جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می شود که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم لبه های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می گردد.ضمنا در اکثر موارد این قطعات بتنی مانع خستگی چشم راننده بوسیله نور چراغ رانندگان مقابل نیز میشود. استفاده از قطعات چدنی بسیار مقاوم در این مدل نیوجرسی ها سبب میشود تا هنگام برخورد وسیله نقلیه با قطعات بتنی ضمن جلوگیری جدا شدن قطعات ، یک حالت انعطافی نیز ایجاد نموده و شدت برخورد را کم میکند . برای تولید قطعات بتنی نیوجرسی از قالبهای فلزی نیوجرسی که مطابق نقشه های ارائه شده استفاده میگردد .
از نیو جرسی به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند، جلوگیری از انتشار آتش در جنگلها، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده می شود.انواع نیوجرسی و مینی نیوجرسی و نیوجرسی شهری کوچک سنگدال ترافیکی-دال ترافیکی-پایه کانکس بتنی-پایه کانکس-زیرمخزنی بتنی و زیر سطل زباله مکانیزه شهرداری

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
آمار سایت
افراد آنلاین
بازدید کل
54997
بازدید ماه
178
بازدید روز
65
تجربه دقت اطمیناندفتر تهران
تهران - خیابان دماوند- خیابان شهید کیایی- نبش کوچه فیضی
تلفن تماس :77839766-021
021-77559626
مدیر فروش : 09128956167
کارخانه شماره 1:
تهران
کارخانه شماره 2:
قزوین
مدیر کارخانه : 09124553450
telegraminstagramfacebook
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده