دیوار بتنی خود ایستا

(0)
(0)
دیوار بتنی خود ایستا
 

دیوار پیش ساخته

دیوار بتنی خود ایستا چیست؟

امروزه استفاده از دیوارهای آماده در حوزه های ساخت و ساز، گسترش پیدا کرده و به دنبال آن مکان هایی مجهز به دیوارهای پیش ساخته شکل گرفته اند، از مزیت عمده دیوارهای آماده این است که نیاز به آماده سازی در محل اجرا نداشته و لذا دردسر کمتری خواهند داشت. اما در اشاره به یکی از انواع این دیوارها می‌توان دیوار بتنی خود ایستا را نام برد؛ این دیوار از جنس بتنی برخوردار بوده و لذا دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی نیز خواهد بود.

با توجه به اینکه این دیوار بتنی، از ایستایی خیلی خوبی برخوردار است، لذا عنوان دیوار بتنی خود ایستا را روی آن نهاده اند.

 

دیوار پیش ساخته بتنی همراه با مدل های متنوع

دیوار بتنی خود ایستا که امروزه در محیط های صنعتی، عمومی، نظامی و آموزشی و سایر فضاها مورد توجه و استفاده قرار گرفته است، دارای مدل های متنوعی است که در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 

  • دیوار پیش ساخته بتنی دو رو نما

در هر دو روی این دیوار، طرح هایی زیبایی مانند طرح آجری، قابل مشاهده خواهند بود؛ این دیوار نه تنها نیازی به نماسازی نخواهد داشت، بلکه باعث کاهش هزینه های اجرایی نیز شده و به طور کلی یک محصول مدرن و مقرون به صرفه به شمار می‌آید.

  • دیوار بتنی یک رو نما

یک روی این دیوار پیش ساخته، ظاهر ساده ای داشته و روی دیگر آن با طرح های متنوع و جذاب ترکیب گشته است، برای مثال می‌توان طرح لوزی را نام برد که از طرح های پرطرفدار به شمار می‌آید؛ همچنین از دیگر نقاط قوت این محصول این است که ضخامت بالایی داشته و به موجب آن استحکام بسیار خوبی نیز پیدا کرده است.

 


دیوار بتنی خود ایستا، از دیوارهای آماده و مقاوم


 

آشنایی با یکی از بهترین نمونه های دیوار بتنی خود ایستا

 

این دیوار که در مراکز مختلف اجرا گردیده و تبدیل به یکی از پرکاربردترین انواع دیوار شده است، از نمونه های مختلفی برخوردار است؛ یکی از آنها دیوار نیوجرسی بتنی است که اطلاعاتی را راجع به آن ارائه خواهیم داد:

در ساخت این دیوار خود ایستا، علاوه بر بتن، از مصالح دیگر مانند سیمان، آب، سنگدانه، میلگرد و برخی از افزودنی های دیگر استفاده شده است.


انواع سازه های یکدست و هماهنگ را توسط این دیوار شکل می‌دهند، به طوری که امکان مشاهده هیچگونه درزی از این سازه ها وجود نخواهد داشت.
فرق آن با سایر دیوارهای بتنی پیش ساخته این است که نسبت به آنها دارای ارتفاع کمتری است.
ابعاد این دیوار به 4 متر و 6 متر می‌رسد.
از آن به عنوان قالب نیوجرسی نیز نام برده شده و در مسیرهای ترافیکی مورد توجه قرار گرفته است.


معمولاً از این دیوار به منظور تفکیک راه های جاده ای از هم و همینطور ایجاد موانع ضروری در مسیرهای مختلف استفاده می‌نمایند.
این دیوار، شاید از ساختار بتنی برخوردار باشد، اما دارای وزن سبکی بوده و در صورت بروز تصادفات جاده ای، خسارت و صدمه بسیار کمی را به خودروهای مختلف وارد کرده و از شدت خسارات تصادف خواهد کاست.


دیوار بتنی خود ایستا، بدون نشست


 

آیا از دیوار خود ایستا به عنوان دیوار باغ هم استفاده می‌گردد؟

 

دیوار بتنی خود ایستا که در سال های اخیر با گسترش قابل توجهی همراه بوده است، نه تنها در مکان های عمومی کاربرد یافته است، بلکه در محیط های شخصی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

 

برای مثال حصارکشی باغ های شخصی و یا حتی باغ های عمومی و تفریحی را توسط این دیوار انجام داده و به کمک آن، زیباترین محوطه ها را شکل داده اند؛ معمولاً از دیوار طرح دار به عنوان دیوار پیش ساخته برای باغ استفاده شده و نمای ظاهری مناسبی را در آنها به وجود خواهند آورد.

 

لازم به ذکر است دیوار پیش ساخته، بیشتر برای باغ های بزرگ کاربرد دارد، زیرا برای باغ هایی که دارای متراژهای بزرگتری هستند، با استفاده از این دیوار، کار سریع تر صورت گرفته و در نتیجه در مدت زمان اجرای کار، صرفه جویی به عمل خواهد آمد؛ علاوه بر اینکه دردسر این دیوار برای مجریان کار نیز کمتر بوده و می‌توانند ضمن سرعت بخشیدن به کار خود، نحوه اجرای کار را هم آسان تر سازند.

 

آمار سایت
افراد آنلاین
بازدید کل
927900
بازدید ماه
2682
بازدید روز
153
شرکت ایستا پی گستر تولید کننده انواع نیوجرسی بتنی شهری و بین شهری و دیوار پیش ساخته بتنی و باکس بتنی و سنگدال های ترافیکی و غیر ترافیکی و قطعات بتنی
دفتر تهران
تهران، خیابان دماوند، خیابان شهید کیایی، نبش کوچه فیضی تلفن تماس :02177839766
شماره تماس مدیر فروش : 09128956167
کارخانه شماره 1: تهران کیلومتر 6 اتوبان تهران ساوه
کارخانه شماره 2: قزوین ابیک
شماره تماس مدیر کارخانه : 09124553450
telegramfacebookinstagramwhatsuprubika
تمامی حقوق این سایت متلق به شرکت نیوجرسی بتنی ایستا پی گستر است.